
Az egyetem területén a tájékozódást ilyen táblák segitik. Otthon se lenne butaság néhány ilyet kirakni a BME-n. Persze amig a magyar felsőoktatásra az a jellemző, hogy a téli vizsgaidőszakot kell leröviditeni, mert akkor annyival is kevesebbet kell fűteni, addig ilyen luxus beruházások szóba se kerülnek.

Lejártam párszor én is kajak pólózni az NUS uszodájába. Elég vicces, amikor este 10-kor is 25-30 fok van, igy nem fázunk... Az igazán vicces azonban nem ez, hanem az öltözőben készült lenti kép. No comment... Nekem sajnos csak Not Approved kategóriából van fürdő nadrágom, de eddig még szerencsére nem dobtak ki edzésről.

Október végén rendeztek egy egész éjszakás facebook-hackelő versenyt (A világ egyik legnagyobb social networking site-ja, a Microsoft megvette 1,6%-át és 2010-ig a reklámozási jogokat 240.000.000 dollárért). Sajnos a rendezvény elmaradt a várakozásaimtól, igy nem maradtam kódolni egész éjjel, inkább hazamentem aludni. Igazi kockák voltak a szervezők.

Mindenesetre megérte bemenni a rendezvényre, mert megmutatták az NUS egyik nagyon érdekes intézményét. Az egyik kihasználatlan épületet átalakitották kis irodaházzá. Az NUS-es diákok alapithatnak cégeket, és az igy létrehozott (főként IT) start-upok egyből kapnak irodát, támogatást, gépeket, pénzt... Persze komoly ellenőrzés is van, hogy hogyan bánnak a rájuk bizott pénzzel, de ha van az embernek egy jó ötlete, akkor igy segitik a vállalkozás elinditásában. (Amúgy adminisztrációt tekintve a világon itt a legkönnyebb vállalkozást elinditani, kb 2 papirt kell kitölteni, és indulhat is az üzlet.)
A szervezők szerint a kulcs a sok IT-ban jártas ember egy helyre rakásában rejlik. A kaliforniai Szilicium Völgy (Silicone Valley) is azért tudott kiemelkedni, mert nagyon sok cég volt nagyon kis helyen. Igy bármi probléma felmerült, egyből megoldották. A lenti kép az egyik ilyen startup irodájában készült. Az ő ötletük egy javascript alapú instant messaging rendszer, ami már fut is néhány weboldalon. Ha odatéved egy vevő, akkor a cég munkatársai beszélgetést kezdeményezhetnek vele egy popup ablakon, és igy segitik a tájékozódásban, megválaszolják a kérdéseit. Kb mint a normál üzletekben az eladók. Az ötlet nem tudom, hogy életképes-e.

Az NUS-es kezdeményezés, hogy startup cégeket igy támogassanak, az viszont vitán felül nagyon jó ötlet. Otthon ilyet? Valaki?